NZMH4-VE1600 Klockner-Moeller
  • Part Number: NZMH4-VE1600
  • Manufacturer Name: Klockner-Moeller
  • Description: Product Description: IEC ONLY! ELEC TRIP MCCB 1600A 3P ADJ THERM SET SCRE
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about NZMH4-VE1600 Klockner-Moeller
    NZMH4-VE1600 Klockner-Moeller
    NZMH4-VE1600 is manufactured by Klockner-Moeller and is categorized in the MCCBs category. NZMH4-VE1600 is described as Product Description: IEC ONLY! ELEC TRIP MCCB 1600A 3P ADJ THERM SET SCRE . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM