SC40-18YWA Kingbright
  • More about SC40-18YWA Kingbright
    SC40-18YWA Kingbright
    SC40-18YWA is manufactured by Kingbright and is categorized in the LED Character and Numeric Display category. SC40-18YWA is described as DISPLAY 590NM YLW NUMERIC 4.0". Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM