DA56-51EWA Kingbright
  • Available: 385
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about DA56-51EWA Kingbright
    DA56-51EWA Kingbright
    DA56-51EWA is manufactured by Kingbright and is categorized in the LED Character and Numeric Display category. DA56-51EWA is described as DISPLAY 627NM HRED 2DIG 0.56" TH. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Kingbright
    ---> LED Character and Numeric Display from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  LED Character and Numeric Display
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM