TSP4D197M016AH6510D540 KEMET
  • Part Number: TSP4D197M016AH6510D540
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP TANT 188UF 16V 20% SMD
  • Category: Tantalum Capacitors
  • Status:
  • Available: 28
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about TSP4D197M016AH6510D540 KEMET
    TSP4D197M016AH6510D540 KEMET
    TSP4D197M016AH6510D540 is manufactured by KEMET and is categorized in the Tantalum Capacitors category. TSP4D197M016AH6510D540 is described as CAP TANT 188UF 16V 20% SMD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Tantalum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Tantalum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    WAX PROTECTION
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Mallory Sonalert
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK