TSM2D447M010AH6410D493 KEMET
  • Part Number: TSM2D447M010AH6410D493
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP TANT 440UF 10V 20% SMD
  • Category: Tantalum Capacitors
  • Status:
  • Available: 84
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about TSM2D447M010AH6410D493 KEMET
    TSM2D447M010AH6410D493 KEMET
    TSM2D447M010AH6410D493 is manufactured by KEMET and is categorized in the Tantalum Capacitors category. TSM2D447M010AH6410D493 is described as CAP TANT 440UF 10V 20% SMD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Tantalum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Tantalum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM