T502B106K016AG62107280 KEMET
  • Part Number: T502B106K016AG62107280
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP TANT 10UF 10% 16V SMD
  • Category: Tantalum Capacitors
  • Status:
  • More about T502B106K016AG62107280 KEMET
    T502B106K016AG62107280 KEMET
    T502B106K016AG62107280 is manufactured by KEMET and is categorized in the Tantalum Capacitors category. T502B106K016AG62107280 is described as CAP TANT 10UF 10% 16V SMD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.