T500X227K010AG61107505 KEMET
  • Part Number: T500X227K010AG61107505
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP TANT 220UF 10V 10% 2917
  • Category: Tantalum Capacitors
  • Status:
  • Available: 2,724
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about T500X227K010AG61107505 KEMET
    T500X227K010AG61107505 KEMET
    T500X227K010AG61107505 is manufactured by KEMET and is categorized in the Tantalum Capacitors category. T500X227K010AG61107505 is described as CAP TANT 220UF 10V 10% 2917. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Tantalum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Tantalum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    View
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL