T496X106K035ATE500 KEMET
  • Part Number: T496X106K035ATE500
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP TANT 10UF 35V 10% 2917
  • Category: Tantalum Capacitors
  • Status:
  • Available: 7,161
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    View
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    View
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK