T496B106K016BH61107505 KEMET
  • Part Number: T496B106K016BH61107505
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP TANT 10UF 16V 10% 1411
  • Category: Tantalum Capacitors
  • Status:
  • Available: 3,360
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about T496B106K016BH61107505 KEMET
    T496B106K016BH61107505 KEMET
    T496B106K016BH61107505 is manufactured by KEMET and is categorized in the Tantalum Capacitors category. T496B106K016BH61107505 is described as CAP TANT 10UF 16V 10% 1411. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Tantalum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Tantalum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    View
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN