T495D477M006ATE100 KEMET
  • Part Number: T495D477M006ATE100
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917
  • Category: Tantalum Capacitors
  • Status:
  • Available: 431
  • On Order:
  • Lead-Time:
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"