T495D227K010ATE1007280 KEMET
  • Part Number: T495D227K010ATE1007280
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
  • Category: Tantalum Capacitors
  • Status:
  • More about T495D227K010ATE1007280 KEMET
    T495D227K010ATE1007280 KEMET
    T495D227K010ATE1007280 is manufactured by KEMET and is categorized in the Tantalum Capacitors category. T495D227K010ATE1007280 is described as CAP TANT 220UF 10% 10V 2917. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Tantalum Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Tantalum Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    View
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 92DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 91DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 81DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 82DB
    SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 79DB
    SPEAKER 8OHM 1.5W TOP PORT 92DB
    SPEAKER 8OHM 1.5W TOP PORT 85DB
    SPEAKER 8OHM 500MW TOP PORT 83DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 84DB