SMR7.5224K100K03L4BULK KEMET
  • Part Number: SMR7.5224K100K03L4BULK
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • Available: 5,187
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SMR7.5224K100K03L4BULK KEMET
    SMR7.5224K100K03L4BULK KEMET
    SMR7.5224K100K03L4BULK is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. SMR7.5224K100K03L4BULK is described as CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PMC EMC GASKET O RING
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    MICRO-SWITCH MOUNTING CLIP 10PCS
    View
    Schroff
    THREADED INSERT M2.5 42HP
    Wakefield-vette
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT