SMR5472J100J01L16.5CBULK KEMET
  • Part Number: SMR5472J100J01L16.5CBULK
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • More about SMR5472J100J01L16.5CBULK KEMET
    SMR5472J100J01L16.5CBULK KEMET
    SMR5472J100J01L16.5CBULK is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. SMR5472J100J01L16.5CBULK is described as CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE