SMR5222J100J01L16.5CBULK KEMET
  • Part Number: SMR5222J100J01L16.5CBULK
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 2200PF 5% 100VDC RADIAL
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • More about SMR5222J100J01L16.5CBULK KEMET
    SMR5222J100J01L16.5CBULK KEMET
    SMR5222J100J01L16.5CBULK is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. SMR5222J100J01L16.5CBULK is described as CAP FILM 2200PF 5% 100VDC RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE