SMR5105J50J06L16.5CBULK KEMET
  • Part Number: SMR5105J50J06L16.5CBULK
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 1UF 5% 50VDC RADIAL
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • More about SMR5105J50J06L16.5CBULK KEMET
    SMR5105J50J06L16.5CBULK KEMET
    SMR5105J50J06L16.5CBULK is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. SMR5105J50J06L16.5CBULK is described as CAP FILM 1UF 5% 50VDC RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"