SBC9-6R8-492 KEMET
  • Part Number: SBC9-6R8-492
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 6.8UH 4.9A 30 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC9-6R8-492 KEMET
    SBC9-6R8-492 KEMET
    SBC9-6R8-492 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC9-6R8-492 is described as FIXED IND 6.8UH 4.9A 30 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.