SBC8-6R8-862 KEMET
  • Part Number: SBC8-6R8-862
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 6.8UH 8.6A 20 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC8-6R8-862 KEMET
    SBC8-6R8-862 KEMET
    SBC8-6R8-862 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC8-6R8-862 is described as FIXED IND 6.8UH 8.6A 20 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    View
    Seiko Inst
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM