SBC7-680-222 KEMET
  • Part Number: SBC7-680-222
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 68UH 2.2A 90 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC7-680-222 KEMET
    SBC7-680-222 KEMET
    SBC7-680-222 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC7-680-222 is described as FIXED IND 68UH 2.2A 90 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Amphenol Ltw
  • Description
    BREATHABLE VENT
    View
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    View
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"