SBC7-102-541 KEMET
  • Part Number: SBC7-102-541
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 1MH 540MA 1.2 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC7-102-541 KEMET
    SBC7-102-541 KEMET
    SBC7-102-541 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC7-102-541 is described as FIXED IND 1MH 540MA 1.2 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.