SBC6-6R8-662 KEMET
  • Part Number: SBC6-6R8-662
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 6.8UH 6.6A 20 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC6-6R8-662 KEMET
    SBC6-6R8-662 KEMET
    SBC6-6R8-662 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC6-6R8-662 is described as FIXED IND 6.8UH 6.6A 20 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE