SBC6-1R5-942 KEMET
  • Part Number: SBC6-1R5-942
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 1.5UH 9.4A 10 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC6-1R5-942 KEMET
    SBC6-1R5-942 KEMET
    SBC6-1R5-942 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC6-1R5-942 is described as FIXED IND 1.5UH 9.4A 10 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.