SBC6-103-161 KEMET
  • Part Number: SBC6-103-161
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 10MH 160MA 13.6 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC6-103-161 KEMET
    SBC6-103-161 KEMET
    SBC6-103-161 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC6-103-161 is described as FIXED IND 10MH 160MA 13.6 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM