SBC6-101-172 KEMET
  • Part Number: SBC6-101-172
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 100UH 1.7A 130 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC6-101-172 KEMET
    SBC6-101-172 KEMET
    SBC6-101-172 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC6-101-172 is described as FIXED IND 100UH 1.7A 130 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 220MM
    View
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK