SBC4-4R7-582 KEMET
  • Part Number: SBC4-4R7-582
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 4.7UH 5.8A 20 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC4-4R7-582 KEMET
    SBC4-4R7-582 KEMET
    SBC4-4R7-582 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC4-4R7-582 is described as FIXED IND 4.7UH 5.8A 20 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    CABLE MARINE HOOKUP RING LUGS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER RETAINING FOR 1028 HOLDER
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY HOLDER COVER BLACK
    Memory Protection Devices
    COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY
    Memory Protection Devices
    RETAINING COVER BLACK
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP