SBC2-6R8-242 KEMET
  • Part Number: SBC2-6R8-242
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 6.8UH 2.4A 50 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC2-6R8-242 KEMET
    SBC2-6R8-242 KEMET
    SBC2-6R8-242 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC2-6R8-242 is described as FIXED IND 6.8UH 2.4A 50 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM