SBC2-1R0-612 KEMET
  • Part Number: SBC2-1R0-612
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 1UH 6.1A 10 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC2-1R0-612 KEMET
    SBC2-1R0-612 KEMET
    SBC2-1R0-612 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC2-1R0-612 is described as FIXED IND 1UH 6.1A 10 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Description
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
  • Description
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    View
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE