SBC1-101-571 KEMET
  • Part Number: SBC1-101-571
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 100UH 570MA 650 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SBC1-101-571 KEMET
    SBC1-101-571 KEMET
    SBC1-101-571 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. SBC1-101-571 is described as FIXED IND 100UH 570MA 650 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET VERTICAL 3U VERSION 2
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    THREADED INSERT M2 5MM 84HP
    View
    Schroff
    ATCA AMC CARRIER KIT MTCA MODULE
    Vector
    T-STRUT 16.85"X1" W/HOLES ALUMNM
    Vector
    T STRUT 30" X 1" FOR CARD RACK
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    Schroff
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT