PHE840MD6220KD13R06L2 KEMET
  • Part Number: PHE840MD6220KD13R06L2
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 0.22UF 10% 760VDC RAD
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • Available: 2,349
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PHE840MD6220KD13R06L2 KEMET
    PHE840MD6220KD13R06L2 KEMET
    PHE840MD6220KD13R06L2 is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. PHE840MD6220KD13R06L2 is described as CAP FILM 0.22UF 10% 760VDC RAD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN