PFR5102J100J11L4BULK KEMET
  • Part Number: PFR5102J100J11L4BULK
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 1000PF 5% 100VDC RADIAL
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • Available: 4,790
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PFR5102J100J11L4BULK KEMET
    PFR5102J100J11L4BULK KEMET
    PFR5102J100J11L4BULK is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. PFR5102J100J11L4BULK is described as CAP FILM 1000PF 5% 100VDC RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V