MPLCG0630L4R7 KEMET
  • Part Number: MPLCG0630L4R7
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 4.7UH 5.5A 41 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 17,857
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPLCG0630L4R7 KEMET
    MPLCG0630L4R7 KEMET
    MPLCG0630L4R7 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPLCG0630L4R7 is described as FIXED IND 4.7UH 5.5A 41 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.