MPLCG0530L2R2 KEMET
  • Part Number: MPLCG0530L2R2
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 2.2UH 4.5A 36.4 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 15,676
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPLCG0530L2R2 KEMET
    MPLCG0530L2R2 KEMET
    MPLCG0530L2R2 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPLCG0530L2R2 is described as FIXED IND 2.2UH 4.5A 36.4 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK