MPLC1040L4R7 KEMET
  • Part Number: MPLC1040L4R7
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 4.7UH 8A 19 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 3,857
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPLC1040L4R7 KEMET
    MPLC1040L4R7 KEMET
    MPLC1040L4R7 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPLC1040L4R7 is described as FIXED IND 4.7UH 8A 19 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Mallory Sonalert
  • Description
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    View
  • Manufacturer Name
    Ftdi
  • Description
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    View
    Knowles
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    Knowles
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK