MPLC1040L2R2 KEMET
  • Part Number: MPLC1040L2R2
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 2.2UH 10.5A 10 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 5,600
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPLC1040L2R2 KEMET
    MPLC1040L2R2 KEMET
    MPLC1040L2R2 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPLC1040L2R2 is described as FIXED IND 2.2UH 10.5A 10 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.