MPLC1040L1R5 KEMET
  • Part Number: MPLC1040L1R5
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 1.5UH 12.4A 7 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 4,458
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPLC1040L1R5 KEMET
    MPLC1040L1R5 KEMET
    MPLC1040L1R5 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPLC1040L1R5 is described as FIXED IND 1.5UH 12.4A 7 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.