MPLC0730L2R2 KEMET
  • Part Number: MPLC0730L2R2
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 2.2UH 7.3A 19 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 8,949
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPLC0730L2R2 KEMET
    MPLC0730L2R2 KEMET
    MPLC0730L2R2 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPLC0730L2R2 is described as FIXED IND 2.2UH 7.3A 19 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    View
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 4.5X3.0"
    TENSION CARD GUIDE 4 GRIP 6.675"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6X0.08" BLK
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"