MPLC0730L1R5 KEMET
  • Part Number: MPLC0730L1R5
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 1.5UH 8.6A 15 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 8,960
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPLC0730L1R5 KEMET
    MPLC0730L1R5 KEMET
    MPLC0730L1R5 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPLC0730L1R5 is described as FIXED IND 1.5UH 8.6A 15 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
    Keystone Electronics
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL