MPCH1055L1R3 KEMET
  • Part Number: MPCH1055L1R3
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 1.3UH 18.5A 2.3 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 4,351
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPCH1055L1R3 KEMET
    MPCH1055L1R3 KEMET
    MPCH1055L1R3 is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPCH1055L1R3 is described as FIXED IND 1.3UH 18.5A 2.3 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.