MPC1055L1R0C KEMET
  • Part Number: MPC1055L1R0C
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 1UH 18.5A 2.3 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 4,427
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPC1055L1R0C KEMET
    MPC1055L1R0C KEMET
    MPC1055L1R0C is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPC1055L1R0C is described as FIXED IND 1UH 18.5A 2.3 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.