MPC0750LR60C KEMET
  • Part Number: MPC0750LR60C
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 600NH 17A 2.3 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 8,848
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MPC0750LR60C KEMET
    MPC0750LR60C KEMET
    MPC0750LR60C is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. MPC0750LR60C is described as FIXED IND 600NH 17A 2.3 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"