MMK5474K63J02L16.5TR18 KEMET
  • Part Number: MMK5474K63J02L16.5TR18
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • Available: 3,700
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MMK5474K63J02L16.5TR18 KEMET
    MMK5474K63J02L16.5TR18 KEMET
    MMK5474K63J02L16.5TR18 is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. MMK5474K63J02L16.5TR18 is described as CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD PULL NATURAL
    View
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    Schroff
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"