MMK5224K63J01L16.5TR18 KEMET
  • Part Number: MMK5224K63J01L16.5TR18
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 0.22UF 10% 63VDC RADIAL
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • Available: 5,638
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MMK5224K63J01L16.5TR18 KEMET
    MMK5224K63J01L16.5TR18 KEMET
    MMK5224K63J01L16.5TR18 is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. MMK5224K63J01L16.5TR18 is described as CAP FILM 0.22UF 10% 63VDC RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP