MMK5222K63J01L4BULK KEMET
  • Part Number: MMK5222K63J01L4BULK
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 2200PF 10% 63VDC RADIAL
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • Available: 11,994
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about MMK5222K63J01L4BULK KEMET
    MMK5222K63J01L4BULK KEMET
    MMK5222K63J01L4BULK is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. MMK5222K63J01L4BULK is described as CAP FILM 2200PF 10% 63VDC RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK