MMK5102K63J01L16.5TR18 KEMET
  • Part Number: MMK5102K63J01L16.5TR18
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 1000PF 10% 63VDC RADIAL
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • More about MMK5102K63J01L16.5TR18 KEMET
    MMK5102K63J01L16.5TR18 KEMET
    MMK5102K63J01L16.5TR18 is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. MMK5102K63J01L16.5TR18 is described as CAP FILM 1000PF 10% 63VDC RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    View
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED