L4018C2R2MDWDT KEMET
  • Part Number: L4018C2R2MDWDT
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 2.2UH 1.44A 60 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 18,523
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about L4018C2R2MDWDT KEMET
    L4018C2R2MDWDT KEMET
    L4018C2R2MDWDT is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. L4018C2R2MDWDT is described as FIXED IND 2.2UH 1.44A 60 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    View
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED