L1007C101KPWST KEMET
  • Part Number: L1007C101KPWST
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 100UH 55MA 2.1 OHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 10,530
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about L1007C101KPWST KEMET
    L1007C101KPWST KEMET
    L1007C101KPWST is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. L1007C101KPWST is described as FIXED IND 100UH 55MA 2.1 OHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM