L0805R101MPWRT KEMET
  • Part Number: L0805R101MPWRT
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 100UH 50MA 4 OHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 35,419
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about L0805R101MPWRT KEMET
    L0805R101MPWRT KEMET
    L0805R101MPWRT is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. L0805R101MPWRT is described as FIXED IND 100UH 50MA 4 OHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"