L0805R100KPWST KEMET
  • Part Number: L0805R100KPWST
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: FIXED IND 10UH 100MA 500 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 10,992
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about L0805R100KPWST KEMET
    L0805R100KPWST KEMET
    L0805R100KPWST is manufactured by KEMET and is categorized in the Fixed Inductors category. L0805R100KPWST is described as FIXED IND 10UH 100MA 500 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    DIN RAIL ADAPTER
    View
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"