F862DO474K310ZLH0J KEMET
  • Part Number: F862DO474K310ZLH0J
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • More about F862DO474K310ZLH0J KEMET
    F862DO474K310ZLH0J KEMET
    F862DO474K310ZLH0J is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. F862DO474K310ZLH0J is described as CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE