F862BK104K310ALR0L KEMET
  • Part Number: F862BK104K310ALR0L
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
  • Category: Film Capacitors
  • Status:
  • More about F862BK104K310ALR0L KEMET
    F862BK104K310ALR0L KEMET
    F862BK104K310ALR0L is manufactured by KEMET and is categorized in the Film Capacitors category. F862BK104K310ALR0L is described as CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Film Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Film Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    View
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE