EE2-4.5SNUH-L KEMET
  • Part Number: EE2-4.5SNUH-L
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V
  • Category: Singal Relays
  • Status:
  • More about EE2-4.5SNUH-L KEMET
    EE2-4.5SNUH-L KEMET
    EE2-4.5SNUH-L is manufactured by KEMET and is categorized in the Singal Relays category. EE2-4.5SNUH-L is described as RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Singal Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Singal Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    View
    Memory Protection Devices
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB